ANKARA BALA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Beden Eğitimi Öğretmenimiz Atakan Yüksel Dünya Üçüncüsü Oldu

İbrahim Gürbüz Ortaokulu Beden Eğitimi Öğretmenimiz ve Milli Güreşçimiz Atakan Yüksel, Dünya Grekoromen Güreş Şampiyonası´nda 66 kiloda Dünya Üçüncüsü Oldu.
Beden Eğitimi Öğretmenimiz Atakan Yüksel Dünya Üçüncüsü Oldu

Dünya Güreş Şampiyonası Grekoromen 66 kiloda mindere çıkan milli güreşçimiz  Atakan Yüksel, Dünya üçüncüsü oldu. 

Fransa´nın başkenti Paris´te devam eden Büyükler Dünya Güreş Şampiyonasında 66 kiloda mücadele eden milli güreşçimiz Atakan Yüksel, ilk maçında karşılaştığı Polonyalı rakibine karşı önde götürdüğü maçı son saniyelerde verdiği puanlarla 2-1 kaybetti. Daha sonra Atakan, rakibinin finale yükselmesiyle birlikte repesaj maçına çıkma hakkı elde etti.

İlk repesaj maçında karşılaştığı Çekli rakibini 7-1 ile geçen Atakan, ikinci repesaj maçında Hırvat rakibini ise 2-1 yendi. AtakanYüksel, akşam seansında bronz madalya için çıktığı maçta İranlı rakibi Mohammad Hossein Elyasi´yi de 2-1 mağlup ederek dünya üçüncüsü oldu.

 

İlçemiz İbrahim Gürbüz Ortaokulu Beden Eğitimi Öğretmeni olan milli güreşçimizi, bizlere yaşattığı gurur nedeniyle tebrik ediyor başarılarının devamını diliyoruz.

23-08-2017

Göztepe Mahallesi, Atatürk Bulvarı, No12, Kat1, BALA / ANKARA - 0 (312) 876 11 81

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.