ANKARA BALA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf ŞAHİNKUŞ’un Yarıyıl Tatili Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf ŞAHİNKUŞ, 2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılı birinci döneminin sona ermesi nedeniyle bir mesaj yayımladı.
İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf ŞAHİNKUŞ’un Yarıyıl Tatili Mesajı

Değerli Meslektaşlarım,

Bir eğitim-öğretim yılının ilk döneminin sonuna gelmiş bulunmaktayız. Sizlerin özverili çalışmalarıyla yarınlarımız için yeni bir adımı tamamlamış bulunmaktayız. Biliyoruz ki geleceğimizi şekillendirmeye aday gençlerimizi, çağın gereklerine uygun olarak yetiştirmek amacıyla büyük emekler sarf ettiniz.

Sürekli gelişen çağa ayak uydurmak ve öğrencilerinizi de bu doğrultuda yetiştirebilmek amacıyla önce değişimleri takip ettiniz,  kendinizi geliştirdiniz ve gerek bilgi, gerek beceri, gerekse teknoloji anlamında yaşanan tüm değişimleri öğrencilerimize aktarmak için bütün gayretinizle çalıştınız. Bunun için okudunuz, araştırdınız, kimi zaman zorlukla karşılaştınız kimi zaman kaygılandınız ama yine de verdiğiniz emeklerin haklı gururuyla ilk dönemi tamamladınız.

Bu gerçek ve bilinçle hareket edip her bir öğrencimize verdikleri emeklerden dolayı tüm öğretmenlerimi kutluyor ikinci dönemde başarılı çalışmalarınızın artarak devamını temenni ediyorum.

Değerli Velilerimiz,

Her birini ayrı bir değer olarak gördüğümüz çocuklarımızın karne heyecanına ortak olduğumuz bugünde evlatlarını çağın ihtiyaçlarına cevap verebilen, donanımlı, milli ve manevi değerlerine sahip, sağlam ve güçlü bireyler olarak yetiştirmek adına gösterdiğiniz çabalardan dolayı da siz değerli velilerimizi de kutluyorum.

Çocuklarımızın iyi bir eğitim alması, şahsiyetlerinin şekillenmesi ve iyi bir meslek sahibi olmaları için sizler de büyük özveride bulundunuz.  Bugün, çocuklarımızın başarılarına ortak olduğumuz gibi varsa bir başarısızlıkları onlara da ortak olmalıyız. Başarılıyken baş tacı ettiğiniz evlatlarınıza başarılı olamadığı zamanlarda da anlayış göstermeniz ve varsa sorunları çözmeye çalışmanız, onlara her zaman yanlarında olduğunuzu hissettirecek ve güven duygularını güçlendirecektir. Şu unutulmamalıdır ki İnsan-ı Kâmil olmak için diploma sahibi olmak şart değildir.  Özellikle 15 Temmuz sürecinde okumuş, diploma sahibi olmuş, bu ülkenin en üst makamlarına gelmiş ancak beynini vatan-millet düşmanlarına satmışların hainliklerine hep beraber şahit olduk. Bizlere emanet ettiğiniz en kıymetli varlıklarınız olan çocuklarımızın başarılarını sadece nottan ibaret görmemeli, onları davranış ve tutumlarıyla da değerlendirmeliyiz.

Tatil döneminde evlatlarınızla daha çok vakit geçirmeniz daha güzel yarınlar adına önemli olduğunu biliyorsunuz. Tatil döneminde; çocuklarımızın dinlenmelerine, eğlenmelerine, kitap okumalarına imkân sağlayarak, onları destekleyerek sağlıklı ve mutlu gelişimlerine, okul başarılarına çok büyük katkıda bulunacağımızı unutmayalım. 

Sevgili Öğrencilerimiz,

2017-2018 Eğitim-Öğretim yılı birinci dönemini tamamlayarak çalışmalarınızın karşılığı olan karneleri alma heyecanınızı ben de sizinle paylaşıyorum. Birinci dönem boyunca gösterdiğiniz gayretlerinizden dolayı sizleri içtenlikle kutluyorum.

Karneleriniz, sizin kişiliğinizin veya zekânızın göstergesi değil sadece bir dönem boyunca yaptığınız çalışmaların ve sergilediğiniz çabanın sonucu, güçlü ve zayıf yönlerinizi görmede bir aracınız olacaktır. Karnenizdeki sonuç ne olursa olsun; kendinize güven duyarak daima başarabileceğinize dair umudunuzu hiç yitirmeyin. Sizlerin gerekli çıkarımları yaparak, önümüzdeki dönem düzenli ve planlı bir çalışmayla varsa eksikliklerinizi telafi edeceğinize inanıyorum. Asıl önemli olan sizlerin temel değerlerimize, üzerinde yaşadığımız vatana, mensubu olduğumuz ümmet ve millete sadakatle bağlı olacak şekilde yetişmenizdir. En temel vazifemiz ve nihai gayemiz de bu olmalıdır.

Sizler bu ülkenin geleceği, yarınlarısınız. Sizlerin başarısı, ülkemiz için büyük bir gurur ve mutluluk kaynağıdır. Sizleri en güzel şekilde yetiştirmek için çabalayan öğretmenlerinizin ve ailenizin maddi ve manevi emeğini boşa çıkarmayarak, ülkemizi daha güzel yarınlara taşıyacağınızdan hiç şüphem yok. 

Tatilinizi dinlenerek, sosyal ve kültürel etkinliklere katılarak, sportif faaliyetlerde yer alarak geçirebilirsiniz. Tatil dönemleri zihinsel ve bedensel olarak kendinizi dinlendirdiğiniz; sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlere daha etkin bir şekilde katıldığınız zaman dilimleri olmalıdır. Bu bağlamda, akraba ziyaretleri ve aile fertleri ile birlikte katılacağınız etkinlikler, büyük bir önem ifade etmektedir. Bilgisayar oyunları yerine, arkadaşlarla birlikte oynanan ve değerlerimizi pekiştiren geleneksel oyunlarımızla vakit geçirmenizin önemli olduğuna inanıyorum.

 Sevgili Öğrencilerim; başarılarınızın artarak devamını diliyor; sizlerle gurur duyduğumuzu ve her zaman yanınızda olduğumuzu bilmenizi istiyorum.

Göztepe Mahallesi, Atatürk Bulvarı, No12, Kat1, BALA / ANKARA - 0 (312) 876 11 81

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.