ANKARA BALA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf ŞAHİNKUŞ´un 2016-2017 Eğitim Öğretim Yılı Sonu Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf ŞAHİNKUŞ´un 2016-2017 Eğitim Öğretim Yılı Sonu Mesajı

Çok Değerli Eğitimcilerimiz, Değerli Velilerimiz ve Sevgili Öğrencilerimiz;


        2016-2017 Eğitim Öğretim yılına bir YENİKAPI ruhu ile başlamıştık. Bedir´den Çanakkale´ye ve oradan 15 Temmuz 2016 tarihine taşınan bu ruhun geleceğe de güçlü bir şekilde taşınması eğitimcilerimizin elindedir. ´´İnsanı yaşat ki devlet yaşasın´´ şuuru ve ´´hakim milletlerle mahkum milletler arasındaki fark bir avuç yetişmiş insandır´´ bilincini, öğrencilerini birer sanat eseri gibi görüp işleyen bunun heyecanını yaşayan ruhların sanatkarı olan eğitim yöneticilerimize ve eğitimcilerimize borçluyuz.

 

        Bir Eğitim-Öğretim yılının daha sonuna geldik. 9 Haziran günü alınan karneler öğrencilerimizin bir yıl boyunca okul yaşantılarında gösterdikleri performansın değerlendirilmesi olacaktır. Elbette bir insanın değeri rakamla ölçülemez; ancak aldığınız karneler, sizin emeklerinize biçilmiş birer karşılıktır.

 

Sevgili Öğrencilerimiz;


Bütün bir yılın yorgunluğunu tatillerde atmak en büyük hakkınızdır. Ancak unutmayınız ki dinlenmek sadece boşa vakit geçirmek demek değildir. Mutlaka bir tatil programı hazırlamalı, öğretmenlerimizin önerileri doğrultusunda kitap okumalı, gezi, doğa yürüyüşü, hayvanları tanıma ve yardım etme, araştırma, inceleme, tefekkür vb. sosyal, kültürel, sportif, estetik faaliyetlere yoğunlaşmalısınız. Ayrıca aileniz ile bir bütün olduğunuzu unutmayarak her konuda gerekli yardım ve iş birliği içerisinde bulunmalısınız.

 

Saygıdeğer Velilerimiz;


            Karneler çocuklarınızın nasıl bir insan olduğunu değil, onların okul derslerindeki durumlarının nasıl olduğunu ortaya koyan belgelerdir. Bu bilinçle çocuklarınızın karnelerini değerlendirirken onların kişiliklerini zedeleyici, öz güvenlerini yitirmelerine yol açıcı suçlamalardan kaçınınız. Her anne ve baba çocuğunun iyi bir eğitim alarak toplumun kültürlü, saygın ve yararlı bireylerine dönüştürülmesi amacı ile her türlü olanağı seferber etmekte, her türlü çabayı göstermekte ve her türlü özveride bulunmaktadır. Sizlerin bunun bilincini taşıdığınızı biliyoruz.

 

Bu duygu ve düşüncelerle tüm öğrencilerimize iyi tatiller dilerken, İlçemiz genelinde sorunsuz, başarılı bir eğitim ve öğretim döneminin tamamlanmasında özveri ile çalışan İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü Yöneticilerimize, Okul Müdür ve Müdür yardımcılarımıza, öğretmenlerimize, Okul Personellerimize, İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü personellerimize, velilerimize teşekkür ediyor, öğretmen, veli ve öğrencilerimize sağlık, mutluluk ve huzur içinde bir tatil geçirmelerini diliyor, saygılar sunuyorum.

 

                                                                                                                         Yusuf ŞAHİNKUŞ

                                                                                                                     Bala İlçe Milli Eğitim Müdürü

 

Göztepe Mahallesi, Atatürk Bulvarı, No12, Kat1, BALA / ANKARA - 0 (312) 876 11 81

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.