ANKARA BALA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öğretmenlerimizle Anadolu Medeniyetleri Müzesinde Müze Eğitimi

Öğretmenlerimizle Anadolu Medeniyetleri Müzesinde Müze Eğitimi


Çocuk Dostu Şehir Ankara Uygulamaları(ÇDŞAU) kapsamında Çocuk Dostu Şehir İlçe Temsilcilerine verilen müze eğitimi kapsamında ilçedeki okullarımızda görev yapan ÇDŞAU Okul Temsilcisi Öğretmenlerimize Anadolu Medeniyetleri Müzesinde müze eğitimi verildi. Anadolu Medeniyetleri Müzesi Müdür Yardımcısı Halil DEMİRDELEN müze binasının kuruluş amacı, tarihi, eserlerin hangi uygarlıklara ait olduğu, müze eğitiminin pedagojideki yerinin ne olması ve nasıl olması gerektiği, öğretmenlerin eğitim-öğretimde müze eğitimi hakkındaki sorumlulukları ve görevleri hakkındaki bilgi ve deneyimlerini espirili ve öğretici bir dille bize aktarmıştır. Daha sonra ÇDŞAU İlçe Koordinatörü ,öğretmenlerimizle drama çalışmaları yapmıştır.Daha önce belirlenen eserler üzerinde eserin tarihi, sanatsal özellikleri, kullanım amacı , günümüzle karşılaştırılması hakkında sohbet edilmiş ve değerlendirme etkinliği ile eğitimimiz bitirilmiştir.

Yapılan müze eğitimi ile klasik müze gezisinin dışına çıkılmış; öğretmenlerimiz müze eğitimini uzman bir kişiden dinleme imkanı yakalamışlardır. İşinde uzman ve müze eğitiminin öncülerinden olan bilgi ve deneyimlerini bizimle paylaşan ,vaktini hiç düşünmeden geleceğimizin çocukları öğretmenlerimize ayıran Halil DEMİRDELEN Hocamıza en içten teşekkürlerimizi sunuyoruz.

 

11-05-201711-05-201711-05-2017

Göztepe Mahallesi, Atatürk Bulvarı, No12, Kat1, BALA / ANKARA - 0 (312) 876 11 81

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.